Here are the voting results for Johnson County with all 135 precincts reporting. If a candidate is in bold, that race has been called:
Federal Offices
President and vice president:
Donald J. Trump/Michael R. Pence (R): 51,209
Joseph R. Biden/Kamala D. Harris (D): 24,729
Jo Jorgensen/Jeremy Spike Cohen (L): 1,617
United States Representative 9th Congressional District:
Trey Hollingsworth (R): 51,833
Andy Ruff (D): 21,460
Tonya L. Millis (L): 3,170
State Offices
Governor and Lieutenant Governor:
Eric Holcomb and Suzanne Crouch (R): 47,453
Woodrow (Woody) Myers/Linda C. Lawson (D): 17,626
Donald G. Rainwater II/William E. Henry (L): 12,177
Attorney General:
Todd Rokita (R): 51,292
Jonathan Weinzapfel (D): 23,152
Legislative Offices
State Senator District 36:
Jack E. Sandlin (R): 5,091
Ashley Eason (D): 2,637
State Senator District 37:
Rodric D. Bray (R): 17,092
Tom Wallace (D): 6,360
State Representative District 47:
John Young (R): 24,213
State Representative District 58:
Michelle Davis (R): 22,276
Cindy (Cynthia) Reinert (D): 10,659
State Representative District 65:
Chris May (R): 2,437
Paula Staley (D): 577
State Representative District 93:
John Jacob (R): 6,497
Angela Elliott (D): 3,223
County Offices
Judge of the Superior Court No. 2:
Peter D. Nugent (R): 58,999
Judge of the Superior Court No. 3:
Lance Hamner (R): 59,073
Judge of the Superior Court No. 4:
Marla Clark (R): 59,486
County Treasurer:
Michele Ann Graves (R): 59,614
County Coroner:
Michael D. Pruitt (R): 59,007
County Surveyor:
J. Gregory Cantwell (R): 58,647
County Commissioner District 1:
Brian P. Baird (R): 58,850
County Commissioner District 3:
Ronald “Ron” H. West (R): 59,201
County Council Members At-Large (pick 3):
Ron Deer (R): 31,807
Melinda K. Griesemer (R): 31,678
John Myers (R): 33,774
Amanda Stevenson-Holmes (D): 21,463
Non-Partisan School Boards
Center Grove School Board At-Large (pick 2):
Amy Counts: 12,724
Rob Daniels: 11,746
Britton C. Shoellhorn: 7,412
Clark-Pleasant School Board Pleasant Township:
Justin Kloer: 4,935
David R. Thompson: 5,851
Clark-Pleasant School Board At-Large:
Anthony (Tony) Schantz: 5,530
Vernon (Butch) S. Zike Jr.: 5,785
Edinburgh School Board At-Large (pick 2):
Ryan Blaker: 599
Cathy J. Hamm: 865
Curtis Rooks: 862
Franklin Community School Board City of Franklin (pick 2):
Kristine Ott: 7,566
Bryan Wertz: 6,091
Franklin Community School Board Franklin Township:
Andrew Lamm: 8,500
Greenwood Community School Board District 1:
Deanna M. Burton: 6,582
Greenwood Community School Board District 3:
Christopher (Chris) Zaborowski: 6,112
Nineveh-Hensley-Jackson School Board At-Large (pick 2):
Ed Harvey: 1,935
Greg Waltz: 2,335
Nineveh-Hensley-Jackson School Board Nineveh Township:
Thomas A. Burgett: 1,374
Judicial Offices
Supreme Court of Indiana Judicial Retention: Shall Justice Christopher M. Goff be retained in office?
Yes: 43,186
No: 9,639
Indiana Court of Appeals First District Judicial Retention: Shall Judge Lloyd Mark Bailey be retained in office?
Yes: 43,250
No: 9,685
Indiana Court of Appeals Fourth District Judicial Retention: Shall Judge Melissa S. May be retained in office?
Yes: 44,069
No: 8,236
Indiana Court of Appeals Fifth District Judicial Retention: Shall Judge Elaine B. Brown be retained in office?
Yes: 44,279
No: 8,285
Indiana Court of Appeals Fifth District Judicial Retention: Shall Judge Margret G. Robb be retained in office?
Yes: 44,864
No: 8,394