Main events
Sports on TV
Today
Auto racing
NASCAR Xfinity Series: The Desert Diamond Casino West Valley 200, 5 p.m. (NBCSN)
Boxing
PBC Fight Night: Luis Ortiz vs. Alexander Flores (Heavyweights), 8 p.m. (Fox)
College football
Air Force at Army, 11:30 a.m. (CBS)
West Virginia at Texas, noon (ABC)
Liberty at Virginia Tech, noon (ACC)
Nebraska at Northwestern, noon (BTN)
Michigan State at Iowa, noon (ESPN)
North Carolina at Duke, noon (ESPN2)
Arkansas State at Louisiana, noon (ESPNU)
Arizona State at USC, noon (Fox)
Michigan at Indiana, noon (FS1)
Houston at Cincinnati, 3:30 p.m. (ABC)
Minnesota at Illinois, 3:30 p.m. (BTN)
Florida at Georgia, 3:30 p.m. (CBS)
Fresno State at UNLV, 3:30 p.m. (CBSSN)
Kansas at Oklahoma, 3:30 p.m. (ESPN)
Arizona at Utah, 3:30 p.m. (ESPN2)
Texas Tech at TCU, 3:30 p.m. (FS1)
Vanderbilt at Mississippi State, 3:30 p.m. (SEC)
Pittsburgh at Florida State, 4 p.m. (ACC)
Oklahoma State at Kansas State, 4 p.m. (Fox)
Vanderbilt at Mississippi State, 4 p.m. (SEC)
Texas A&M at South Carolina, 7 p.m. (ESPN)
UCLA at Colorado, 7 p.m. (ESPN2)
Baylor at Iowa State, 7 p.m. (FS1)
Stanford at Oregon, 7:30 p.m. (ABC)
Rutgers at Ohio State, 7:30 p.m. (BTN)
Clemson at Notre Dame, 7:30 p.m. (NBC)
Tenessee at Arkansas, 7:30 p.m. (SEC)
South Alabama at Coastal Carolina, 8 p.m. (ESPNU)
Washington State at Oregon State, 10:30 p.m. (FS1)
Golf
PGA Tour: The Houston Open, 1 p.m. (Golf Channel)
PGA Tour Champions: The Charles Schwab Cup Championship, 4 p.m. (Golf Channel)
EPGA Tour: The Cyprus Showdown, 4:30 a.m. Sunday (Golf Channel)
High school volleyball
IHSAA Class A state final: Loogootee vs. Pioneer, 10:30 a.m. (Fox Sports Indiana)
IHSAA Class 2A state final: Barr-Reeve vs. Wapahani, 1:30 p.m. (Fox Sports Indiana)
IHSAA Class 3A state final: Brebeuf Jesuit vs. Fort Wayne Bishop Dwenger, 4:30 p.m. (Fox Sports Indiana)
IHSAA Class 4A state final: Yorktown vs. Munster, 7:30 p.m. (Fox Sports Indiana)
Horse racing
NYRA: America’s Day at the Races, 10:30 a.m. (FS2)
Breeders’ Cup Series: Championship Saturday, noon (NBCSN) and 2:30 p.m. (NBC)
Mixed Martial Arts
UFC Fight Night: Thiago Santos vs. Glover Teixera (light heavyweights), 10 p.m. (ESPN2)
Men’s soccer
Premier League: Manchester United at Everton, 7:25 a.m. (NBCSN)
Premier League: Leeds United at Crystal Palace, 9:55 a.m. (NBCSN)
Sheffield United at Chelsea, 12:30 p.m. (NBC)
UEFA Champions League: Dynamo Kiev at Barcelona, Group Stage (taped), 8 p.m. (CBSSN)
Serie A: Juventas at Lazio, 6:15 a.m. Sunday (ESPN2)
Tennis
Paris-ATP Singles Semifinals, 8 and 10:30 a.m. (Tennis Channel)
Paris-ATP Doubles Semifinals, 1 p.m. (Tennis Channel)
Sunday
Auto racing
NASCAR Cup Series: The Season Finale 500, 3 p.m. (NBC)
Bowling
PBA: Playoffs, Round of 8, 2 p.m., and Final Four, 4 p.m. (FS1)
College field hockey
ACC Tournament Championship, noon (ACC)
Men’s college tennis
ITA Fall National Championship, 6 p.m. (ESPNU)
Women’s college tennis
ITA Fall National Championship, 4 p.m. (ESPNU)
Women’s college volleyball
Mississippi at LSU, 2 p.m. (ESPNU)
Alabama at Georgia, 2 p.m. (SEC)
Auburn at Kentucky, 4 p.m. (SEC)
Figure skating
ISU: The Cup of China, noon (NBC)
Fishing
Bassmaster Elite Series: The Texas Fest, 1 p.m. (ESPN2)
Golf
PGA Tour: The Houston Open, 1 p.m. (Golf Channel)
PGA Tour Champions: The Charles Schwab Cup Championship, 4 p.m. (Golf Channel)
Gymnastics
FIG: The Friendship and Solidarity Competition, 5 p.m. (NBCSN)
Horse racing
NYRA: America’s Day at the Races, 11:30 a.m. (FS2) and 3 p.m. (Fox Sports Indiana)
KBO baseball
Playoff: Doosan at KT, Game 1, 4:25 a.m. Monday (ESPN2)
NFL
Ravens at Colts, 1 p.m. (CBS)
Raiders at Chargers, 4 p.m. (Fox)
Steelers at Cowboys, 4:25 p.m. (CBS)
Saints at Bucs, 8:20 p.m. (NBC)
Men’s soccer
Serie A: Juventas at Lazio, 6:15 a.m. (ESPN2)
Premier League: Tottenham at West Bromwich Albion, 7 a.m. (NBCSN)
Premier League: Wolverhampton at Leicester City, 8:55 a.m. (NBCSN)
MLS: New England at Philadelphia, 3:30 p.m. (ABC)
MLS: Portland at LA FC, 6:30 p.m. (FS1)
Tennis
Paris-ATP Doubles Final, 6:15 a.m. (Tennis Channel)
Paris-ATP Singles Final, Sofia-ATP Early Rounds, 9 a.m. (Tennis Channel)
Sofia-ATP Early Rounds, 5 a.m. Monday (Tennis Channel)
TODAY’S HIGH SCHOOL EVENTS
Girls basketball
Hamilton Southeastern at Center Grove, 11:30 a.m.
Greenwood at Bloomington North, 1:30 p.m.
Columbus North at Franklin, 2:30 p.m.
Fishers at Center Grove, 7:30 p.m.
Whiteland at Greenfield-Central, 7:30 p.m.
Indian Creek at Martinsville, 7:30 p.m.
Greenwood Christian at Triton Central, 7:30 p.m.
Send in your results
To submit your results to the Daily Journal sports department, please send an email to [email protected].