SPORTS ON TV
Auto racing
NASCAR Camping World Truck Series: The Bucked Up 200, 9 p.m. (FS1)
Men’s college basketball
Atlantic 10 Tournament: Duquesne vs. St. Bonaventure, quarterfinal, 11 a.m. (NBCSN)
MVC Tournament: TBD vs. Loyola (Chicago), quarterfinal, noon (Fox Sports Indiana)
Atlantic 10 Tournament: UMass vs. St. Louis, quarterfinal, 1 p.m. (NBCSN)
MVC Tournament: Indiana State vs. Evansville, quarterfinal, 3 p.m. (Fox Sports Indiana)
Atlantic 10 Tournament: TBD vs. VCU, quarterfinal, 3:30 p.m. (NBCSN)
Monmouth at Rider, 4 p.m. (ESPNU)
Atlantic 10 Tournament: TBD vs. Davidson, quarterfinal, 5:30 p.m. (NBCSN)
Boston College at Miami, 6 p.m. (ACC)
MVC Tournament: TBD vs. Drake, quarterfinal, 6 p.m. (Fox Sports Indiana)
Kent State at Buffalo, 6 p.m. (ESPNU)
Ball State at Toledo, 7 p.m. (CBSSN)
Georgia Tech at Wake Forest, 8 p.m. (ACC)
OVC Tournament: TBD vs. Belmont, semifinal, 8 p.m. (ESPNU)
MVC Tournament: Missouri State vs. Valparaiso, quarterfinal, 9 p.m. (Fox Sports Indiana)
Colorado State at Nevada, 9 p.m. (CBSSN)
OVC Tournament: TBD vs. Morehead State, semifinal, Evansville, 10:30 p.m. (ESPNU)
Women’s college basketball
SEC Tournament: LSU vs. Texas A&M, quarterfinal, 11 a.m. (SEC)
SEC Tournament: Kentucky vs. Georgia, quarterfinal, 1:30 p.m. (SEC)
SEC Tournament: TBD vs. South Carolina, quarterfinal, 6 p.m. (SEC)
Ohio State at Rutgers, 8 p.m. (ESPN)
SEC Tournament: TBD vs. Tennessee, quarterfinal, 8:30 p.m. (SEC)
Men’s college hockey
Penn State at Notre Dame, 7:45 p.m. (NBCSN)
Women’s college lacrosse
Penn State at Northwestern, 6 p.m. (BTN)
College softball
Florida State at Florida, 3:30 p.m. (SEC)
Texas at LSU, 8 p.m. (ESPN2)
Women’s college volleyball
Nebraska at Illinois, 9 p.m. (BTN)
Golf
LPGA Tour: The Drive on Championship, 10 a.m. (Golf Channel)
PGA Tour: The Arnold Palmer Invitational, 2 p.m. (Golf Channel)
MLB
Spring training: Dodgers vs. Royals, 3 p.m. (ESPN)
NHL
Capitals at Bruins, 7 p.m. (NHL)
Tennis
Various events, quarterfinals and semifinals, 7 p.m. (Tennis Channel)
TODAY’S LOCAL EVENTS
Boys basketball
Class 4A Whiteland Sectional
Whiteland vs. Greenwood, 6 p.m.
Shelbyville vs. Center Grove, 8 p.m.
Class 3A Beech Grove Sectional
Speedway vs. Indian Creek, 8 p.m.
Class A West Washington Sectional
Edinburgh vs. Trinity Lutheran, 8 p.m.
Franklin College
Swimming and diving at HCAC Championships in Terre Haute, 10 a.m.
Women’s tennis vs. Greenville, 4 p.m.